Całkiem blisko...

Wspominałam już, że mieszkam krok od centrum Paryża. Większość letnich weekendów jednak spędzaliśmy nad pobliskim jeziorem lub jeżdżąc na rowerach.No i oczywiście był też wypad na wakacje! Ale jakoś nie mogę uporać się z postem... Tymczasem w niedzielę odwiedziliśmy miasteczko, które mijaliśmy przy naszych większych wyprawach. W końcu udało nam się wybrać do Meaux w niedzielne popołudnie. Hm ...na ogromne zwiedzanie nie warto się nastawiać, ale jest ładna, stara katedra z przyjemnym ogrodem, a kilka km od miasteczka znajduje się le Musée de la Grande Guerre du Pays de Meaux (Muzeum Wojny). Na krótkie niedzielne popołudnie wypad w sam raz i mam nadzieje, że częściej uda nam się wybrać do pobliskich miejscowości i odkryć coś ciekawego!


Minuit à Paris & Shakespeare + Company Book Shop Paris


Założę się, że wiele z Was obejrzało film "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena. Bardzo długo wybierałam się do księgarni, która pojawia się w filmie. Zazwyczaj, albo było mi nie po drodze, albo zapomniałam adres...albo, albo, albo.... Kilka dni temu spacerowałam po Paryżu i o jaka radość nastała, gdy przeglądając pocztówki w budkach rozstawionych nad Sekwaną niedaleko Katedry Notre Dame, znudzona ciągłymi postojami mojej siostry i przeglądaniu po raz kolejny tych samych pocztówek, obejrzałam się a tu o proszę księgarnia, którą tak bardzo chciałam odwiedzić i to o krok o od Notre Dame!! Polecam każdemu! Jeżeli tylko będziecie w tej okolicy to KONIECZNIE musicie wstąpić!


Shakespeare & Company można znaleźć pod adresem  37 rue de la Bûcherie, czynna od 10 do 22. W księgarni znajdziemy książki po angielsku. Na parterze regały wypełniają książki nowe i używane, na pierwszym piętrze jest biblioteka, gdzie możemy usiąść na ławce, a nawet położyć się na leżance i poczytać zebrane tam dzieła, a nawet pograć na fortepianie czy w szachy.


 
Księgarnia została ponownie otwarta 1951 roku przez Georgea Whitmana, a obecnie prowadzona jest przez jego córkę Sylvię Beach Whitman. Przez księgarnię nadal przewijają się młodzi pisarze, a właścicielka daje im nawet możliwość przenocowania na łóżkach, które można zauważyć w różnych zakamarkach! Pewnie gdybym posiedziała tam troszkę dłużej sama zaczęłabym coś pisać! Miejsce niewątpliwie temu sprzyja! 

 
 
W księgarni znajdziemy książki wyłącznie w języku angielskim. Na parterze regały wypełniają książki nowe i używane, na pierwszym piętrze jest biblioteka, gdzie możemy usiąść na ławce, a nawet położyć się na leżance i poczytać zebrane tam dzieła, a nawet pograć na fortepianie czy w szachy.  Mam nadzieje, że niedługo odwiedzę miejsce jeszcze raz i poczytam książkę siedząc na podłodze i słuchając pianina! 

Więcej informacji:
http://www.youtube.com/watch?v=JUpSR9fhQDM 
http://www.shakespeareandcompany.com/